Jazz na krajowej

13.03.2024 / 20:00
WIEK: B.O.
BILETY: 20 ZŁ, DOSTĘPNE ONLINE ORAZ W KASIE TEATRU

Tym razem swoją obecnością i talentem zaszczyci nas damsko-męski duet artystów o renomie, dorównującej ich wrażliwości. Wokalistka i skrzypaczka Karolina Beimcik wystąpi wraz z aranżerem i gitarzystą Rafałem Sarneckim, przenosząc nas na melancholijne peryferia Nowego Jorku. Za pomocą głosu o wyjątkowej barwie oraz swoich ukochanych instrumentów z pewnością uderzą w czułe struny nostalgii i ponownie przyprawią publiczność o ciarki i łzy.

Karolina Beimcik jest absolwentką Aaron Copland School of Music w Queens College w Nowym Jorku oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dwa razy zdobyła stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Polsce, a także stypendium artystyczne Miasta stołecznego Warszawy. Młoda, pełna pasji artystka śpiewa, koncertuje, nagrywa, wykłada na Berklee College of Music i realizuje wiele projektów muzycznych jednocześnie, m.in. „A Hundred Comforts”, poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej oraz – we współpracy z Carnegie Hall – „Kołysanki na biegunach”.

Rafał Sarnecki ukończył studia muzyczne w New School University w Nowym Jorku oraz w tym samym Queens College co Karolina. Występował z takimi artystami jak Mike Stern, Ron Blake, Gary Thomas. W latach 2009-2019 był członkiem uznanej w USA grupy Lucas Pino No-Net Nonet, a obecnie wraz z Łukaszem Poprawskim, Piotrem Wyleżołem, Wojciechem Pulcynem i Patrykiem Doboszem tworzy autorski Kwintet, grający niebanalne, często dość zaskakujące kompozycje z pogranicza jazzu i innych stylów, w tym: country, metalu, muzyki barokowej, boogie-woogie czy punku. Trzy z pośród płyt Rafała – „Song From a New Place” (2008), „Cat’s Dream” (2014) oraz „A View From The Treetop” (2022) były nominowane do nagrody Fryderyk.

Zapraszamy Was ciepło na tę muzyczną ucztę.

Bilety dostępne online oraz w kasie teatru od 27.02.2024 r.

• środa, 13 marzec 2024 20:00 - 21:00