Klub Mlądz jest miejscem niezwykłym na mapie Mazowsza. Położony w otulinie nadświdrzańskich lasów i oddalony od miejskiego gwaru Klub powstał ponad 30 lat temu i od tamtej pory realizuje misję szerzenia kultury, pielęgnowania miejscowych tradycji i integrowania lokalnej społeczności.
Od początku działa w nim Zespół Śpiewaczy Mlądz, co ciekawe Panie wchodzące w jego skład spotykają się od lat zawsze w ten sam dzień i o tej samej godzinie. Chlubą Klubu jest także unikatowa dla całego regionu pracownia wikliniarska funkcjonująca tutaj już od ponad 20 lat.
W stałej ofercie Klubu znajdują się kreatywne zajęcia plastyczne i rękodzielnicze dla dzieci. Organizowane są także liczne warsztaty nie tylko dla najmłodszych, ale również dla młodzieży, dorosłych, seniorów i całych rodzin – edukacyjne, kulinarne, tkackie, wikliniarskie, florystyczne, teatralne, plastyczne, ceramiczne, taneczne czy gimnastyczne. Klub podejmuje aktywną współpracę z licznymi placówkami kultury i oświaty, między innymi pobliskimi przedszkolami i szkołami czy Miejską Biblioteką Publiczną w Otwocku, której filia znajduje się w budynku Klubu.
Co roku organizowane są tutaj wspaniałe plenerowe imprezy takie jak Noc Świętojańska czy Dzień Pieczonego Ziemniaka, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko lokalnej społeczności.
W Klubie działa świetlica dla dzieci i młodzieży, gdzie młodzi ludzie mogą miło i ciekawie spędzić czas przy komputerach, stole pingpongowym, piłkarzykach czy grach planszowych. Organizowane są tutaj ferie i półkolonie dla dzieci. Klub oferuje także salę z zapleczem gastronomicznym, którą można wynająć na okolicznościowe imprezy. Dysponuje on również salą widowiskową ze sceną, na której odbywają się artystyczne występy i ciekawe prelekcje.
W najbliższym czasie na terenie Klubu ma być organizowany bazarek, na którym lokalni wystawcy będą mogli sprzedawać swoje niepowtarzalne, ekologiczne produkty spożywcze i wyroby rękodzielnicze.
Warto wspomnieć, że na terenie Klubu znajduje się architektoniczna perełka – powstała kilkanaście lat temu rekonstrukcja drewnianej wiejskiej chaty charakterystycznej dla tego regionu. W jej wnętrzu zostały zgromadzone liczne ciekawe eksponaty związane z lokalnym folklorem. Nowością natomiast jest żywy, sensoryczny plac zabaw dla dzieci wykonany w całości z wikliny.
W murach Klubu wychowało się już kilka pokoleń i to właśnie tutaj tradycja pięknie łączy się z nowoczesnością. Z pewnością warto odwiedzić to urokliwe, międzypokoleniowe miejsce, jakim jest Klub Mlądz – enklawa ciszy i spokoju, kolebka folkloru i rękodzieła oraz skarbnica twórczych pomysłów i kreatywnych działań.