Otwocka scena operowa "wesele figara"

Wesele_Figara
niedziela, 15 styczeń 2023 17:13 - 20:00

Opera "Wesele Figara" w wersji koncertowej.
"Wesele Figara" to czteroaktowa opera buffa i jedna
z najgenialniejszych oper w historii świata. Opera pełna humoru, emocji oraz wyjątkowej muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Jak to w komediach bywa, sprawy miłosne, zdrady i podejrzenia
o romanse komplikują życie bohaterów, okazując się przy tym złożone, zagmatwane i niezbyt łatwe do wyjaśnienia �
Program koncertu został zbudowany wokół arii i duetów z dzieła, które od niemal dekady nie schodzi z afiszy. Będzie pięknie, wyjątkowo
i zabawnie.
Zapraszamy serdecznie na to niezwykłe wydarzenie

Wykonawcy:
Aleksandra Pełszyńska - sopran, laureatka II miejsca Pierwszego Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Profesor Haliny Słonickiej. Ukończyła śpiew operowy na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie dr hab. Jolanty Janucik prof. UMFC. Niedawno wykonała partię Infermiery i Cercatrice (Czerkatricze)
w operze Sour Angelica wystawianej w Teatrze Wielkim Opery Narodowej. W styczniu zadebiutuje i wystąpi w partii Pierwszej Damy
w operze Czarodziejski Flet w Filharmonii Sudeckiej.
Anna Górska - sopran, ukończyła śpiew operowy na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczestniczka wielu koncertów i wydarzeń muzycznych w Polsce, mieszkanka Otwocka.
Grzegorz Królak - bass-baryton, laureat III miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Szczecinie. Student ostatniego roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie dr hab. Roberta Gierlacha. Występował w Filharmonii Krakowskiej. Niedawno zaśpiewał partię notariusza i lekarza w operze Gianni Schicchi, wystawianej
w Teatrze Wielkim Opery Narodowej.
Aleksandra Janaszewska - pianistka, laureatka nagród na międzynarodowych konkursach pianistycznych, m. in. w Londynie i na Litwie. Po ukończeniu studiów swoje zawodowe życie związała z operą. Od kilku lat pracuje jako pianista korepetytor Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.
Wiek: 12+

• niedziela, 15 styczeń 2023 17:13 - 20:00