Spektakl "francuski akcent", reż. edward garwoliński

francuski_plakat
niedziela, 25 czerwiec 2023 18:00 - 19:30

FRANCUSKI AKCENT

(W programie dwie jednoaktówki Eugene Labiche)

„DWAJ NIEŚMIALI”

Thibaudier, nieśmiały i zagubiony ojciec Cecylii, musi wybrać jednego z dwóch adoratorów córki. Jeden to arogancki, wygadany i pewny siebie, a drugi nieśmiały i zagubiony, niepotrafiący dwóch zdań sklecić.
Każdy z nich, na swój sposób, próbuje wziąć sprawę w swoje ręce.

Udział biorą: B. Chudzicka, I. Czarnecka – Sitek, E. Garwoliński, R. Świderski, P. Zakrzewski

„MOJA CÓRECZKA”

Trebuchard, stateczny mieszczanin z Paryża chce się ożenić z Panną Klarą Prudenval z Clermont Ferrand. Na przeszkodzie jednak stoi Blanka, córka byłej żony Trebucharda. Ma prawie 50 lat i też by chciała wyjść za mąż. Niespodziewanie przyjeżdża do Paryża Klara z ojcem, który jest wdowcem… Nikt z nich nie jest przygotowany na niespodzianki.

Udział biorą: M. Aniszewska, I. Czub, S. Gołajewska, A. Łezka, P. Skoczek, P. Osuch.

Reżyseria – Edward Garwoliński
Współpraca: Danuta Duszyńska

Czas trwania: 80 min.
Wiek: 16+