Enver izmaylov - koncert

_koncert-2
sobota, 3 czerwiec 2023 19:00 - 20:30
Enver Izmaylov – wirtuoz gitary grający techniką zwaną „tapping", kompozytor, autor, założyciel grupy „ART OF CRIMEA".
Jego gra fascynuje na całym świecie wszystkich, którzy mieli okazje go słuchać i widzieć. Grał na festiwalach i koncertach, w których brali udział „najwięksi" gitarzyści tej planety. Zobaczyć i Posłuchać Envera tzn. brać udział w niesamowitym spektaklu, który na długo pozostaje w pamięci.

Enver Izmaylov koncertuje po całym świecie. Jego muzyka doskonale sprawdza się na dużej scenie, jak i w małych kameralnych klubach. Potrafi doskonale dopasować repertuar do oczekiwań „publiczności", której nigdy nie zawodzi. Ten skromny i nadzwyczaj komunikatywny artysta potrafił zjednać sobie olbrzymią grupę „fanów" w różnych zakątkach świata, którzy z utęsknieniem czekają na każdy jego występ. Z jego życiorysu wystarczy wspomnieć fakt, że już w 1995 roku na Międzynarodowym Konkursie Gitarzystów, który odbył się w Lozannie, zdobył I miejsce (na 350 uczestników). Od tego czasu upłynęło już sporo czasu, a Enver wciąż zdobywa nowe laury i poszerza grupę swoich fanów.

Zdążył już wystąpić na niemalże wszystkich najbardziej prestiżowych festiwalach jazzowych na świecie w: Niemczech, Austrii, Finlandii, Szwecji, Włoszech, Francji, Norwegii, Szwajcarii, Rosji, Łotwy, Brazylii, Polsce i innych... Jego muzyki nie można zaszufladkować ani do jazzu... ani do bluesa... ani do „pop-u" ...ani do „folku".... w niej jest dosłownie wszystko – harmonia i rytm w wykonaniu Envera wyzwalają emocje, które robią wrażenie na najbardziej wymagających słuchaczach. Wszędzie występował jako gwiazda.

W naszym kraju wystąpił tylko trzy razy – Międzynarodowy Festiwal Gitarzystów „Gitar City"/ Międzynarodowy Festiwal „Gitara Plus" / Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „Jazz Jamboree". Wystąpił również w Radiowej „Trójce" w Studiu im. A. Osieckiej. Jego występ na „Jazz Jamboree" był transmitowany przez TVP.
Enver to postać niezwykle barwna. Z pochodzenia Tatar. Urodził się w 1955 roku w Ferganie (Uzbekistan). Obecnie mieszka w uroczym zakątku Krymu. Sklasyfikowany jest w TOP 200 Gitarzystów Wszech Czasów (59 miejsce).

Wiek: 16+
Czas trwania: 90 min
Bilety dostępne w kasie teatru oraz na Biletyna.pl

• sobota, 3 czerwiec 2023 19:00 - 20:30