Dzień strażaka - 110 lat otwockiej straży pożarnej

dzień_strażaka
sobota, 13 maj 2023 09:30 - 16:00

13 maja br. w otwockim parku miejskim odbędą się uroczystości z okazji Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 110-lecia istnienia Otwockiej Straży Pożarnej. Uroczystości poprzedzone zostaną Mszą Świętą w intencji Strażaków o godz. 900 w Kościele św. Wincentego à Paulo.

Po mszy o godz. 11:00 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Parku Miejskim rozpocznie się oficjalna część obchodów. Podczas uroczystego Apelu zostaną wygłoszone okolicznościowe przemówienia, wręczone awanse na wyższe stopnie i stanowiska służbowe oraz odznaczenia państwowe i resortowe. Część oficjalną uświetni Orkiestra Dęta OSP Karczew.

Po zakończeniu uroczystego Apelu odbędzie się przejazd kolumny samochodów pożarniczych
z wybranych jednostek powiatu otwockiego ulicami Otwocka.

O godz. 11:50 odbędzie się występ Orkiestry Dętej OSP Karczew.

Oficjalnym obchodom towarzyszyć będzie Strażacka Majówka.

W godz. 1200 -1600 na terenie Sceny Centrum odbywać się będą:

–       prezentacje wybranych pojazdów i sprzętów ratowniczych,

–       dynamiczne pokazy działań z zakresu ratownictwa drogowego,

–       symulacje pracy Strażaka w strefie zadymionej.

O godz. 13:00 i 14:00 odbędą się pokazy pt. „Jak nie należy gasić palącego się tłuszczu?”

Dla najmłodszych zostanie przygotowany tor przeszkód oraz prezentacja gaszenia domku.

Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w łapaniu „Czerwonego Kura” oraz przypomnieć sobie zasady udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy na przygotowanych fantomach. O poczęstunek zadba OSP Józefów, który przygotuje nam strażacką grochówkę.

Serdecznie zapraszamy strażaków wraz z rodzinami, wszystkich sympatyków straży pożarnej oraz mieszkańców Otwocka do udziału w wydarzeniu!

Organizatorzy:

Państwowa Straż Pożarna