Koncert zespołu "czerwony tulipan"

Czerwony_Tulipan_Plakat_2
czwartek, 11 maj 2023 18:00 - 19:15

CZERWONY TULIPAN - powstał w 1985 roku w OLSZTYNIE.
To pięć artystycznych indywidualności :

Stefan Brzozowski - kompozytor, wokalista, gitarzysta i "szef", odpowiedzialny za profil artystyczny zespołu.

Ewa Cichocka - recytatorka, wokalistka, tancerka, aktorka, artystka posiadająca rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu.

Krystyna Świątecka - wokalistka i flecistka, zamknięta w sobie, oszczędna w środkach, wzruszająca liryzmem, uduchowiona.

Andrzej Czamara - gitarzysta solowy, stopiony całkowicie z gitarą, którą opanował perfekcyjnie.

Andrzej Dondalski - gitarzysta basowy z "rockowym rodowodem"

- tak scharakteryzował zespół CZERWONY TULIPAN miłośnik i przyjaciel zespołu.

CZERWONY TULIPAN  tworzy i śpiewa piosenki artystyczne.
Są to zazwyczaj piosenki literackie:

- poetyckie - czyli poezja śpiewana, tzw „piosenki uczucia",

- satyryczne – czyli kabaretowe.

Tworzy - poprzez rozweselającą recytację - kabaretowe interpretacje wierszy.

Współpracował niegdyś z "Kabaretową Sceną Trójki", należy do "Krainy Łagodności". Gra koncerty w całej Polsce .

Koncertował w EUROPIE (Francja, Niemcy, Anglia, Belgia, Rosja, Szwecja, Austria, Węgry, Litwa , Ukraina), był z koncertami w USA i w Kanadzie.

Związany z OLSZTYNEM oraz Warmią i Mazurami nie tylko miejscem zamieszkania, lecz... inicjując koncerty oraz przeglądy i festiwale na terenie Warmii i Mazur.

Brał udział w wielu programach Radiowych i Telewizyjnych.

Nagrał i wydał 15 płyt CD – wydawcą jest MTJ, oraz w 2008 roku album DVD (z płytą CD) "OBRAZY  i obrazki" - koncert na zamku w OLSZTYNIE.

Najnowsza płyta z 2020 roku nosi tytuł „Piękno” - the best, wydana w roku Jubileuszowym, na 35-lecie zespołu.

Zespół występuje z programem: „Piękno” – jest to koncert - wędrówka z zespołem.

Koncerty zespołu „CZERWONY TULIPAN” to „autorska wypowiedź artystyczna”  38-letniej działalności zespołu.

Bezpłatne wejściówki dostępne w kasie teatru od 4.05.2023 r.

Wiek: 16+

• czwartek, 11 maj 2023 18:00 - 19:15