Spektakl dla dzieci "toruńskie pierniki"

PIERNIKI
niedziela, 28 maj 2023 12:30 - 13:10

AUTORSKI TEATR MŁODEGO WIDZA W WARSZAWIE

TORUŃSKIE PIERNIKI

„Toruńskie pierniki - najwspanialsze w świecie.
Każdy o tym się przekonał- teraz i Wy wiecie!”

Legenda opowiada o losie biednego cukiernika Bogumiła, który zakochuje się w Kasi, córce mistrza Bartłomieja. Niestety nie może się z nią ożenić, ponieważ ojciec jego wybranki chce wydać Kasię za mąż za starszego, ale za to bogatszego Pankracego... Załamany i smutny Bogumił rozpoczyna tułaczkę po świecie czyniąc dobre uczynki. Ratuje kiedyś tonącą pszczołę i od tej pory zaczyna pomagać mu całe leśne królestwo. Do Torunia przybywa wreszcie król i czekają na niego rozmaite niespodzianki...

Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym.

Wśród kolorowej scenografii pojawiają się liczne postaci (Bogumił, Bartłomiej, Pankracy, Kasia, Królowa Lasu, Świerszcz, Król, Pszczółka etc.). Dodatkową atrakcją spektaklu jest wspaniała muzyka i melodyjne piosenki.

Spektakl prezentowany był w Polsce, a także w Wielkiej Brytanii i w Australii.

Wiek: 3+

Bilety dostępne w kasie teatru oraz na Biletyna.pl

• niedziela, 28 maj 2023 12:30 - 13:10